جزییات خبر

افزایش ظرفیت جایگاه های CNG

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه قم از افزایش ظرفیت جایگاه های CNG استان خبر داد

(چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸) ۱۲:۵۳

با توجه به اهمیت جایگزینی و تبدیل سوخت و کمک به محیط زیست و ایجاد فرهنگ استفاده از سوخت پاک، منطقه قم در افزایش ظرفیت عرضه سوخت CNG در دو سال اخیر پیشگام بوده است

به گزارش روابط عمومی شرکت مل پخش فرآورده های نفتی منطقه قم – در حال حاضر این استان دارای 18 جایگاه تک منظوره و 19 جایگاه دومنظوره می باشد. که پنج جایگاه ( 72 تن، جمهوری، شیرازی، بهشت معصومه و جمکران ) دارای دو تجهیز (کمپرسور) می باشند. یعنی جمعاً 42 دستگاه تجهیزات عرضه CNG در منطقه نصب شده اند.

بر اساس این گزارش و به نقل از مدیر منطقه قم : مجموع ظرفیت کمپرسورهای نصب شده در منطقه بیش از 48 هزار مترمکعب بر ساعت می باشد که قابلیت عرضه یک میلیون 155 هزار مترمکعب CNG در طی 24 ساعت داشته و در حال حاضر تعداد 258 دستگاه نازل بصورت مستمر در جایگاه های CNG  استان فعال و  در حال خدمت رسانی می باشند.

وی گفت : با پیگیری های انجام شده تاکنون دو جایگاه ( تعاونی 57 و تعاونی 58 ) در برنامه نصب تجهیزات جدید و افزایش ظرفیت بوده و چهار جایگاه ( یاس، زیتون، مهتاب سلطان وپارسیان 2 ) در حال ساخت و دو جایگاه نیز ( ستاره درخشان میدانکو کوثر ) در مرحله مطالعاتی جهت افزایش ظرفیت می باشند

مهندس وزارتی ادامه دادند: پس از راه اندازی کامل جایگاه های مذکور ظرفیت عرضه سوخت CNG در منطقه به میزانیکصد هزار مترمکعب بر ساعت و تعداد نازلها به تعداد 44 دستگاه افزایش خواهد یافت، از این رو در آینده نزدیک، شاهد افزایش 21درصدی از نظر ظرفیت تجهیزات و افزایش 17 درصدی در تعداد نازلها نیز خواهیم بود.

مدیر منطقه قم در پایان گفت: تمام تلاش های این منطقه با همکاری بخش خصوصی به منظور افزایش خدمات سوخت رسانی به خودروهای مصرف کننده CNG با توجه به قرار گرفتن استان قم در مسیر اصلی مواصلاتی 17 استان کشور می باشد که این موضوع، پس از شناسایی نقاط مصرف با تعداد مراجعه کنندگان بالا انجام گرفته است ضمن اینکه به منظور تشویق سرمایه گذاران بخش خصوصی، به افرادی که با هزینه شخصی نسبت به احداث جایگاه CNG اقدام نمایند کارمزد ویژه پرداخت خواهد شد، بدین ترتیب افرادی که در کلان شهرها اقدام به ساخت جایگاه با هزینه شخصی نمایند کارمزد ویژه ای نسبت به جایگاه های دولتی در همان شهر دریافت خواهند نمود.

سی ان جی

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما:

قم ، خیابان امام خمینی ، جنب پمپ بنزین ، شرکت ملی پخش فرآورده‎های نفتی منطقه قم

مرکز تلفن :                       36623212-025

تلفن کنترل نظارت:              36620877               

تلفن روابط عمومی:             36616579  
صندوق پستی :                 3516-37185
شماره فاکس :                   36619968
آدرس ایمیل :                    QOM@niopdc.ir
آدرس کانال های ما در شبکه های اجتماعی :

soroosh

سروش :                      QOM.NIOPDC@                                 

   eta

ایتا :                               Qom_niopdc@